Napis 2016 Nowy Rok

Co przyniesie Nowy Rok

Ostatni dzień starego roku i Nowy Rok to czas podsumowań i tworzenia planów. To też czas dziękowania za to co się wydarzyło, czas refleksji nad sobą. To czas żeby wyjść z ukrycia i przyznać się do siebie. Tak, do siebie bo przecież nasze marzenia i pragnienia to część nas samych.

Warto jest zrobić podsumowanie i pożegnać to co było. A jak to zrobić :

 1. Przypomnij sobie co trudnego wydarzyło się w tym roku.
 2. Odpowiedź sobie czego nauczyły Cię te sytuacje.
 3. Zapisz co bierzesz sobie z tych doświadczeń na przyszłość .
 4. Przypomnij sobie wszystko to z czego jesteś dumny/a
 5. Odpowiedź sobie czego nauczyłeś/aś się z tych sytuacji.
 6. Zapisz co bierzesz dla siebie z tych doświadczeń.

Z tak zrobionym „rachunkiem sumienia” pozostaje już tylko świętować ten wyjątkowy ostatni dzień w roku. Dziękując za to co było, co nas zbudowało i pozwoliło nam się znaleźć tu gdzie jesteśmy.

Jak myślę o tym co wydarzyło się dla mnie w 2015 roku to myślę o szalonym tempie, dużej ilości pracy rozwojowej, doświadczeniu wielu warsztatów i treningów, pracy indywidualnej nad własnym rozwojem. To też dużo doświadczeń w roli mamy, często trudnych i bolesnych, ale budujących i dających wiele dobrego na przyszłość. To też czas doświadczenia smutku, straty i przemijania.

A zawodowo to czas dużego rozwoju, nauki, poszukiwania inspiracji, której efektem będą warsztaty w przyszłym roku. To też czas wspierania innych we własnym rozwoju, w przeprowadzaniu przez zmiany, w poszukiwaniu swojej drogi do siebie, do własnego szczęścia i spełnienia.

To był rok pełen wyzwań, trudnych doświadczeń, rok ważny do tego, żeby stać się tym kim jestem dzisiaj. Ten rok zbudował mnie na tyle, żeby w przyszłym roku móc podzielić się z Wami tymi cennymi doświadczeniami. Wychodząc z ukrycia głośno mówię o tym co przede mną czyli co się wydarzy już za chwilę i za chwil parę :

 • Pisanie bloga i dzielenie się wiedzą,inspiracjami dotyczącymi nowej jakości i świadomości zarówno w zakresie rozwoju osobistego jak i zawodowego.
 • Prezentacja kolejnych autorskich programów warsztatów.
 • Certyfikacja PCC ICF
 • Działalność na rzecz dzieci, szczególnie tych znajdujących się w trudnej sytuacji
 • Podróże dalekie i bliskie zawodowo i prywatnie
 • Czas dla najbliższych
 • Silna dawka własnego rozwoju
 • No i to co się z tego wszystkiego wyłoni.

A Wy o czym marzycie, co planujecie i na co czekacie w tym 2016 roku. Co bierzecie ze starego, żeby służyło Wam w Nowym Rok.

Interesujące?

Zapisz się na newsletter aby nie przeoczyć kolejnych wpisów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.