Napis XMas razem w święta

Co znaczy być razem w święta

Coraz bliżej święta i jak tu nie zwariować w pędzie przedświątecznym. No i tu nasuwa mi się pytanie po co pędzimy? Do czego pędzimy? A może raczej przed czym uciekamy biegając po centrach handlowych szukając coraz to droższych prezentów, wyszukanych potraw.

Ja w tym roku już nie pędzę, bo przecież największym prezentem na święta jestem ja sama. To że jestem daje innym poczucie szczęścia, choć na co dzień pewnie tego nie zauważają. Tak samo jak każdy z nich daje mi poczucie szczęścia jak jest ze mną. Wiec ja prezenty mam najlepsze i najważniejsze – swoją rodzinę przy sobie w dniu Wigilii. I żeby im o tym przypomnieć postanowiłam ten dzień spędzić właśnie razem ze Wszystkimi moimi najbliższymi.

Gdzieś się wszyscy pogubiliśmy w tym pędzie i ucieczce przed samym sobą więc na te Święta marzy mi się żebyśmy już przestali biegać i uciekać tylko wspólnie pobyli razem.

I tak jak myślę o tym jak to zrobić czyli jak zatrzymać choć na chwilę tą zabieganą maszynę to przyszło mi do głowy kilka pomysłów.

Po pierwsze – przy kolacji nie rozmawiamy o innych ludziach, polityce, wydarzeniach itp. Po co rozmawiać co słychać u Pani Stasi skoro de facto nie wiem co słychać u tych, którzy siedzą przy stole.

Po drugie – mówimy o tym co robimy obecnie, co było trudne dla nas w ostatnim roku, czego potrzebujemy teraz, o czym marzymy, czego potrzebujemy od siebie wzajemnie.

Po trzecie – dzielimy się sukcesami czyli mówimy o tym co było dla nas najważniejsze , co nas zbudowało, z czego jesteśmy dumni a co wydarzyło się od ostatniej wigilii.

Po czwarte – śmiejemy się i żartujemy razem, śpiewamy kolędy.

Po piąte – robimy coś wspólnie co sprawia nam wszystkim przyjemność. W tym roku siedzimy razem na kanapie i wspólnie oglądamy radosną, wielopokoleniową komedię pozwalająca śmiać się do łez i dzieciom i dziadkom. Wszyscy są zdecydowanie za tym pomysłem z babcią włącznie J

Czy to wystarczy do tego, żeby być razem tu i teraz ?

Życzę Wam żeby udało się w te Święta pobyć razem. To razem to chwila kiedy jest zaufanie, bliskość, miłość, radość, szacunek, szczęście. Tego życzę Wam i sobie.

PS.Tradycyjne prezenty też będą tylko nie będą tradycyjne, ale tego nie zdradzę bo nie będzie niespodzianki.

 

Interesujące?

Zapisz się na newsletter aby nie przeoczyć kolejnych wpisów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.