szczesliwa-kobieta-zadowolona-i swiadoma

Moc świadomości

“Po co mi ta świadomość?”- zadaje czasem sobie to pytanie. ” Przecież ludzie nieświadomi są szczęśliwsi” – mówię tak zazwyczaj kiedy jestem zła, rozczarowana czy bezsilna. Ale chwilę później reflektuje to, bo właśnie dzięki świadomości rozumiem wiele procesów,które dzieją się we mnie, ze mną i w otaczającym mnie świecie. To zrozumienie daje mi możliwość zapanowania nad emocjami i energię do działania.

“Lepiej być nieświadomym” – to wygodne, bo zawsze można poszukać usprawiedliwienia dla wszystkich naszych zachowań, szczególnie tych, które nas zatrzymują lub są wymagające.

Świadomość daje zrozumienie i energię do działania. Świadomość nie pozwala Ci pozostać obojętnym wobec sytuacji. I choć czasami ciągle jeszcze krzyczę do siebie po co Ci to ? To wiem, że to dzięki świadomości mam coraz większe zrozumienie i bliskość z rodziną,  zadowolenie z pracy którą wykonuje, rozwój i inspiracje w biznesie, energie do zmiany i działania, pole do dawania i brania, odwagę do bycia z ludźmi w różnych sytuacjach i doświadczeniach.

Czy to już szczęście? Chyba tak.

Chyba, bo dużo mnie to kosztowało, żeby być tu gdzie jestem.

Chyba, bo wciąż nie jest ono w pełni stabilne, ale już wiem że jest możliwe.

Po co mi ta świadomość ? Po to żeby dać mi moc.

 

 

 

Interesujące?

Zapisz się na newsletter aby nie przeoczyć kolejnych wpisów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *