Uwielbiam książki Brene Brown bo znajduje w nich kawałek mojej historii, znajduje tez odpowiedzi na niektóre moje pytania, doświadczam tego momentu „acha a to dlatego tak myślę, czuje, robię”. Czytając ostatnią jej pozycje, zresztą już nie pierwszy raz, ponownie wiele kwestii stało się dla mnie jasnych. Wiem już dlaczego dzisiaj tak bardzo ciągnie mnie do pracy zespołowej i grupowej. W odwadze w nieznane Brene pisze o przynależności, piszę o tym że poczucie przynależności do siebie samego jest trudne, wymaga wiele odwagi ale nagroda jest wielka. Daje też wskazówki co robić by podążać tą drogą.

Wspomina o 4 punktach na tej drodze :

• Z bliska trudno ludzi nienawidzić. Zrób krok do przodu
• Bzdury zwalczaj prawdą. Bądź przyzwoity
• Trzymaj się za ręce. Z obcymi ludźmi
• Silny kręgosłup. Miękka pierś. Nieskrepowane serce

Jak to się ma do pracy zespołowej, do pracy team coachingowej?

Ci z Was, którzy mnie znają, wiedzą że fascynuje się Teorią U i praktykami Otto Scharmera. Case Clinic i The Point to narzędzia którymi uwielbiam pracować. Kiedy spotykam się z grupami dzieje się magia, pojawiają się nieoczekiwane informacje, dużo nowych perspektyw dla uczestników i dla mnie jako prowadzącej, kończąc pracę zamiast wyczerpania czuje spełnienie i przypływ energii, niebywałe poczucie wdzięczności i bliskości. I to czuje nie tylko ja ale większość uczestników z którymi miała okazje wspólnie doświadczyć tego narzędzia. Ciężko to opisać, ciężko nazwać co to takiego i oto z odpowiedzią przyszła Brene.

„…Zawsze wiedziałam, że te chwile są dla mnie ważne. Wiedziałam, że mają silny związek z moim duchowym dobrostanem i że to dzięki nim mogę kochać ludzkości i jednocześnie prowadzić tak trudne i niekiedy przepełnione goryczy badania. Rozumiałam tylko dlaczego tak jest. Teraz już wiem. Należy uczestniczyć w zbiorowych chwilach radości i bólu, aby doświadczać nierozerwalności ludzkich więzi…”

Ruszając z odwagę w nieznane chciałabym aby te praktyki były jeszcze większą częścią mojego życia. Dlatego już dziś zapraszam Was do wspólnej podróży. Teorie U, Case Clinic i The Point to element kilku różnych moich warsztatów, w tym warsztatów dla Team Coachów w ramach szkoły Team Coachingu

Nowa szkoła Team Coachingu w Warszawie również we wrześniu. Więcej informacji na temat szkoły https://hprgroup.pl/wydarzenie/szkola-team-coachingu-warszawa-jesien-2019/
Zapraszam też do kontaktu pod numerem telefonu 695434343

Interesujące?

Zapisz się na newsletter aby nie przeoczyć kolejnych wpisów.