Z wielką empatią

To był bardzo trudny rok. Rok sukcesów, trudów ale przede wszystkim rok pod hasłem rozstań.
Sukcesów było wiele, za które dziękuję sobie, moim koleżankom i kolegom z pracy oraz fantastycznym klientom, których miałam okazję wspierać często w trudnych procesach zmian, rozwoju ale też w twórczych momentach, planowaniu, tworzeniu wizji czy strategii. Było wiele cudownych momentów, w których udało się nam stworzyć magię głębokiego porozumienia i zrozumienia, która pozwala nam iść z dużą energią do przodu.

Szczególnie dziękuję Piotrowi Macieja oraz całemu zespołowi Dentons Business Services. To jest wielka przyjemność towarzyszyć Wam w tworzeniu unikatowej kultury organizacyjnej, świetnego środowiska pracy dzięki waszej otwartości i ciekawości. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzacie każdego dnia podczas naszych różnych spotkań warsztatowo-rozwojowych.
Dziękuję ekipie managerskiej Grupa ZIBI SA za pełny rok intensywnej wspólnej pracy, uśmiech, empatię, życzliwość, dobre słowo, ale też dziękuję za te wspólne trudne momenty, w których okazywało się, że właśnie moc leży w Was, w Was, Nas razem.
Michał Juda dzięki za pół roku wspólnej pracy przy tworzeniu obszaru wsparcia i rozwoju zespołu. Ta współpraca była dla mnie przełomowa w otwieraniu się na nowe. Nowe technologie, młoda ekipa i polski fashion. Już wiadomo gdzie najczęściej robię zakupy ☺ SHOWROOM
To był też czas badawczy. Udało mi się zrealizować projekt potwierdzający skuteczność narzędzia The Point jakim pracuję przy okazji współpracy z nowoczesnymi organizacjami. Otwartość i gotowość w ekipie z Leroy Merlin spowodowały, że wyniki znacznie przerosły moje oczekiwania. Rajmund Jasiński dzięki za koordynację, wsparcie i zaangażowanie.
W tym roku wiele dużych międzynarodowych klientów zaprosiło mnie do współpracy, było też dużo rodzimych dużych i średnich biznesów. To dla mnie zaszczyt pracować dla organizacji, które wierzą, że dbanie o ludzi w miejscu pracy to ważny element codziennego funkcjonowania. Wiara, że tworzenie przyjaznych warunków dla siebie nawzajem daje wszystkim większe możliwości i pomaga czuć się spełnionym i zadowolonym każdego dnia.
W moim życiu zawodowym były też niezwykłe momenty w trakcie pracy coachingowej i team coachingowej. Te momenty pozostaną ze mną na dłużej. To fantastyczne uczucie mieć tak dużo wartościowych ludzi dookoła siebie.

#Case Clinic #TeoryU #SzkołaCoachingu #The Point #HPRGroup rules

Ale pomimo tego ten rok był rokiem trudów. W życiu pomocowca również pomocowca w biznesie ważne jest to żeby pomagać, być dostępnym, wspierać, być empatycznym, odpowiadać na potrzeby. Do tego wszystkiego potrzeba dużo energii, dużo zasilania z zewnątrz jak to pięknie powiedziała mi moja koleżanka Brygida Dynisiuk. I już w połowie roku odczułam, że nie mam tego zasilania tam gdzie jest ono mi niezbędne.


Noszenie takich obciążeń nie służy, powoduje, że zyski jednak są mniejsze niż koszty. Satysfakcja nie pozwala przebić się poczuciu ciężaru, który nosi się na własnych barkach. Czasami, żeby uzyskać zasilanie potrzeba pozbyć się tego co wyczerpuje, co zamiast dawać zabiera. Czasami coś co działało przez wiele lat, miesięcy w nowej sytuacji już nie zadziała, tym trudniej jest wówczas kiedy dwie strony nie potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji. Te momenty, kiedy sobie to uświadamiamy, te momenty w których o tym rozmawiamy, te momenty kiedy mówimy sobie pora się rozstać.
I takich rozmów mam za sobą wiele w tym roku, bo wiele się zmieniło, ja się zmieniłam. I tak ściągam te pudełka z pleców jeden po drugim, i im dalej końca roku tym trudniej choć obciążenia mniej.
Dzisiaj czuję, że czas się pożegnać z pudełkami i rozpocząć rok z wielką odwagą – po warsztacie u Joasi Chmury nie może być inaczej ☺. Z wielką odwagą i z wielką empatią nie tylko dla innych ale przede wszystkim dla siebie.
Na ten Nowy Rok życzę Wam dużo empatii dla siebie i innych. A gdybyście nie wiedzieli jak to zrobić to dajcie znać mamy w tym całkiem spore doświadczenie ☺

 

Interesujące?

Zapisz się na newsletter aby nie przeoczyć kolejnych wpisów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.